Vyberte stránku

Co je koučink

A jak vám pomůže koučování v běžném životě?

Již před 2000 lety Sókratés říkal, že koučování rozvíjí náš vrozený potenciál učit se, který naopak pokyny a instrukce oslabují.

Cítíte, že je čas udělat ve vašem životě změnu, ale nevíte jak začít?

S pomocí kouče si uvědomíte realitu takovou, jaká doopravdy je. Zjistíte, jaké máte možnosti v dané situaci a co bude následovat, když uděláte to, či ono. Vše se zaměřením na váš cíl a na možnosti, jak nejlépe cíle dosáhnout.

Měli byste si uvědomit, že účinky koučování nezávisí na životních zkušenostech kouče a jeho znalostech koučovaných témat, ale záleží na jeho osobnosti, odbornosti a znalosti metod koučování.

Klíčové prvky koučování

Zdůraznění jedinečných schopností

Kouč ve vás vidí dobré vlastnosti. Pracuje s vaším potenciálem a neposuzuje vás podle dosavadních výkonů. Rozvijí ve vás sebedůvěru.

Vnímání reality

Už v začátku strongprocesu vám kouč pomáhá rozpoznat realitu, vnímat ji takovou, jaká je, a uvědomit si skutečné možnosti, které máte.

Přijetí vlastní odpovědnosti

Zdá se to být jednoduché, ale není. I když nám život leckdy připraví těžké lekce, je na nás, jak se k nim postavíme. Koučování vás naučí uvědomit si svou odpovědnost a nebýt obětí.

Vnímání problému z více úhlů

Samotný kouč se dokáže podívat na záležitost z vašeho pohledu a zároveň vám ukáže i jiné pohledy na věc, které vám otevřou nové možnosti.

Koučink vs. mentoring, motivační školení a poradenství

V dnešní době na sebe slovo koučování bere mnoho podob. Počínaje manažerskou zpětnou vazbou a různými druhy poradenství konče. Všiml jsem si, že spousta lidí vlastně ani neví, co koučování v pravém slova smyslu znamená. Také mi spousta lidí říká: „Nepotřebuji, aby mi někdo radil a mluvil mi do života“. Kouč není mentor, takže se skutečně nemusíte bát, že by vám jakkoliv radil a předával své zkušenosti.

Mentorování má svůj původ v řecké mytologii. Bájný Odysseus odjíždí do války s Trójany, svěří dům a vzdělání svého syna Télemacha svému příteli Mentórovi. „Řekni mu všechno, co znáš,” požádal ho při svém odjezdu a nevědomky tak vymezil obsah pojmu mentorování.

Důvěra a upřímnost: Esence koučování

Koučování se neobejde bez pokory ke klientovi. Pokora je důležitá v procesu, ve kterém je klíčový vztah mezi koučem a klientem. Pokora proto, že tu vzniká prostor pro klienta, který by k sobě měl být naprosto upřímný a měl by převzít plnou zodpovědnost za veškerá svá jednání.

Myslím si, že pro nás pro všechny bývá často obtížné umět přiznat si věci, které tak úplně nechceme, ale víme nebo cítíme někde v hloubi sebe, že tam jsou. Pokud to ale při správném procesu koučování klient dokáže, může očekávat znatelný posun.

Martin Lavický

Jak odstartujeme proces koučování?

Zavolejte mi

Zavolejte mi

Važím si svého i vašeho času, a tak mi přijde, že je volání nejlepší první kontakt.

Pokud ale neradi telefonujete, napište mi e-mail, abychom si domluvili nezávaznou schůzku, která vás nebude nic stát.

Osobně se potkáme

Osobně se potkáme

Osobní setkání rozhoduje. Aby se nám podařilo nastartovat tvořivý proces koučování, je důležité určité souznění, které se projeví na první schůzce.

Hodinku si budeme povídat, dostanete pár otázek a když vše půjde hladce, domluvíme individuální plán koučování.

Pustíme se do práce

Pustíme se do práce

Čeká nás několik sezení a úkolů, které za vás nikdo jiný neudělá.

Kolik sezení bude potřeba? Kdy dosáhnete svého cíle? To vše je velmi individuální, ale pokud do toho dáte všechno, úspěchy se dostaví brzy.

Začněte vědomě budovat svou osobnost již dnes!

Zavolejte…

‭+420 727 948 968‬